Yüz Germe

Kadınlar yıllar ardından yüzlerinde gösterdikleri çok sayıda mimik nedeniyle estetik açıdan olumsuz etkiler sayılan kırışıklıklara sahip olurlar. Benzer kırışıklıkların erkeklerde de oluşması söz konusudur. Güneş altında çok kalan sürekli yüzünü buruşturan ve gülen kişiler bir süre sonra kırışıklıklarla karşılaşmaya başlarlar. Yüz germe işlemleri bu noktada ameliyatla kişilerde yaşlılığın olumsuz etkilerini gidermek amacıyla tercih edilen en yaygın yöntemlerden birisidir. Her ne kadar yüz askılama yöntemleri gibi ameliyatsız bir yöntem olmasa da, daha uzun süre etkisin koruyan bir yöntemdir diyebiliriz.

Nedir?

Ameliyatla uygulanan ve yüz ve boyundaki kırışıklıkları gidermek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Yöntem içerisinde:

  • Yüzün ortasında meydana gelen kırışıklıklar
  • Alt göz kapaklarının altındaki derin kırışıklıklar
  • Ağız köşesi ile burun arasında meydana gelen kırışıklıklar
  • Yüzde meydana gelen sarkmalar

ve bunun gibi daha pek çok kırışıklıkla mücadele hedeflenir. Yüzde gençliğin tazeliğinin kaybolmasına pek çok neden yol açabilir. Bunlara örnek olarak yer çekimini, çevresel etkileri, stresi ve yaşlanmayı gösterebiliriz.

yüz gerdirme yaptırmak

Yüz Germe Ameliyatı Size Neyi Sağlayamaz?

Yüz germe ameliyatı ile yaşlanmanın etkilerini tamamen durdurmanız söz konusu değildir. Yani bu operasyonu yaptırsanız dahi cildiniz uzun süreçte tekrardan kırışıklıklara sahip olacaktır. Bunu kalıcı şekilde geri döndürmenin herhangi bir yolu yoktur diyebiliriz. Ek olarak bu yöntem temel görünümünüzde de bir değişiklik olmasını sağlamaz. Yani görünümüz daha gençleşir ama bu operasyon sonuç itibariyle bir yüz değiştirme ameliyatı değildir.

Bu yöntem ameliyatla uygulanan bir yöntemdir. Eğer yüzünüzde gençleştirme işlemine ameliyatsız olarak sahip olmak istiyorsanız bu durumda bu yöntem yerine yüz askılama yöntemlerini tercih etmeniz daha yerinde olacaktır diyebiliriz. Her ne kadar ameliyatsız yöntemler, germe yöntemleri ile tamamen aynı başarıyı sağlamasalar da, yaşlanmaya bağlı kırışıklık sürecine bir sekte vurabilir ve etkilerini azaltabilirler.

Yüz Germe Ameliyatı İçin Doğru Aday Mıyım?

Yüzünüzde ameliyatla düzeltilme ihtiyacı duyulacak kadar fazla miktarda kırışıklık varsa bu durumda yüz gerdirme ameliyatlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada doktorunuz size gereken en iyi yöntemin ne olabileceğini de söyleyecektir. Yüzünüzde yaşlanmanın olumsuz etkileri oluşan kırışıklıklara uzun süre müdahale etmediyseniz veya edemediyseniz sonuç itibariyle diğer seçenekler beklenen sonucu vermeyecekleri için gerdirme ameliyatlarına başvurmanız söz konusu olacaktır. Yüz germe önce sonra fotoğraflarına bakarak da bu bölümde bahsedilen farkı anlamanız mümkündür. Ameliyat için ideal adayların aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir:

  • Ameliyatlara girme noktasında iyileşme büyük önem taşıyor diyebiliriz. Eğer iyileşmenize engel olabilecek bir durumunuz yoksa bu halde gerdirme ameliyatlarına girmeniz mümkün hale gelecektir.
  • Bu tipte ameliyatlar için kişilerin ameliyattan en az belirli bir süre önce sigara içmeyi bırakmaları gerekmektedir. Sigara iyileşme sürecini engelleyen bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.
  • Bu tipte ameliyatlarda beklentileri konusunda gerçekçi olmak da büyük önem taşıyor diyebiliriz. Beklentileri çok yüksek olan kişiler ameliyat sonrasında hayal kırıklığına uğrayabilmektedirler. Bu noktada kişiler mutsuz olabilecekleri gibi, tekrar ameliyat seçeneğini de değerlendirebiliyorlar. Yüz germe örümcek ağı yöntemlerinin de ameliyat yerine tercih edilmesinin mümkün olduğunu hatırlatalım. Bu yöntemlerin dezavantajlı yönü ise ameliyatlı yöntemler kadar uzun süreçte etkili olmamalarıdır.