Burun estetiği burun yapısında doğuştan meydana gelmiş olan bozuklukları gidermeye yönelik yapılır. Ayrıca insanlar çeşitli nedenlerden dolayı burun yapısından memnun olmayabilirler. Bu durum burun estetiği ihtiyacını oluşturur. Günümüzde burun estetiği ameliyatları hızlı ve basit bir şekilde tamamlanabilmektedir. Gelişen teknoloji ve tıbbi imkanların arttığı günümüz, buna müsait bir yapıdadır. Artık insanların sosyal hayatını etkileyen burun yapısı, rinoplasti yani burun estetiği ile hızlıca düzeltilebilmektedir.

Burun Estetiği Hakkında:

Burun yapısı gereği pek çok sorunun oluşumuna müsait bir yapıya sahiptir. Özellikle bazı hastaların burun estetiği yaptırmak istemesinin nedeni sağlık sorunlarına dayanır. Nefes almakta zorluk çeken insanlara bu estetik ameliyatı şekli önerilir. Burun estetiğinin doğru yapılmasıyla nefes almakta sorun çekilen burun yapısı yeniden düzeltilir. Bu şekilde bu soruna yönelik kalıcı çözümlerin ortaya çıktığı görülmüştür.

Günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyat türü burun estetiği ameliyatıdır. Çünkü bu estetik ameliyatının bu kadar kolay ve basit bir şekilde yapılması insanları buna teşvik eder. Burnun yüzün tam ortasında yer alması onu dikkat çeken kısımlardan biri yapar. Bu ise burnu diğer organlara göre, daha çok güzel ve düz görünmesi istenen şeylerden biri yapmaktadır. Burnun bu durumu estetik yaptıran kişi sayısında artışların görülmesini sağlar. Günümüzde burun estetiğini, en çok kadınlar estetik kaygısı nedeniyle yaptırmaktadır. Ayrıca burun estetiğinin genelde genç kesim tarafından yapıldığı ortaya çıkan diğer şeylerdendir.

Burnu Kırmadan Burun Estetiği Yapılabilir:

Günümüzde burun estetiği teknikleri gelişmiş özelliklere sahiptir. Plastik cerrahi yönteminin bu konuda çok fazla yol alması ve gelişmesi, burun estetiği yöntemini günden güne geliştirmiştir. Durum böyle olunca da teknikler daha çok iyileştirilmiş ve burun estetiği basit bir hale getirilmiştir. Günümüzde burnu kırmadan burun estetiği yapılması mümkündür. Yeni teknolojiler sayesinde gelişen bu yöntemle artık burunda böyle bir şeye gerek kalmadan, estetik ameliyat yapılabilir. Kapalı burun estetiği yöntemi adı verilen bu yöntem, burun deliklerinin içinden gerçekleşir. Bu durumda kemiklere bir zararın verilmesi söz konusu değildir. Ayrıca ameliyat sonrası iz oluşmaması açısından rahat bir ameliyat olarak bilinmektedir. Burun estetiği yöntemlerinden biri olan kapalı burun estetiğinde, kesici aletler kullanılmayacaktır. Burun deliklerinin içinde yapılan bu estetik ameliyatı türü, deriyi kesmeden yapılır. Aynı zamanda kapalı burun estetiği yöntemiyle de pek çok burun estetiği isteği başarılı bir şekilde tamamlanabilir. Burun küçültme, törpüleme ve düzeltme ameliyatları bu şekilde pratik bir şekilde bitiyor. Bu ise hastaların kafasında sürekli olarak dönen kırılma sorusunu tamamen bitirmiş oluyor.  Ameliyat sonrası planlanan burun yapısına kavuşmak ise başarılı bir ameliyat ile mümkün olur. Doğru giden ve sorun çıkmayan burun estetiği ameliyatları sonrasında, hastaların isteklerine yönelik burun kırılmadan burun estetiği yapılabilir.

Yararlı Linkler:

http://estetikburunizmir.com

https://www.aksam.com.tr/saglik/burun-estetigini-kime-yaptirmali/haber-170047